finanse

Ile kosztują pożyczki pozabankowe?

5/5 - (23 votes)

Pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na szybki zastrzyk gotówki bez konieczności czekania tygodniami na decyzję z banku. Wybierając sprawdzoną i polecaną firmę można mieć pewność, że gotówkę można otrzymać szybko i bezpiecznie. Warto jednak wiedzieć, ile tak naprawdę kosztuje taka forma pożyczania.

Od czego zależą koszty pożyczek pozabankowych?

Na ogół szybkie pożyczki pozabankowe zachęcają nie tylko zredukowaną do minimum ilością formalności, ale również niskimi kosztami. Pozwalają na zastrzyk gotówki praktycznie “od ręki” – koszty zależą od tego, jaki jest wybrany typ pożyczki. Wiele firm oferuje korzystne chwilówki, które są całkowicie pozbawione kosztów (takie promocje organizowane są często również dla nowych lub stałych klientów), dzięki czemu spłaca się dokładnie tyle, ile wynosiła kwota pożyczki. Oczywiście zwłoka w spłacie zawsze generuje odsetki, o tym nie można zapominać! Odnośnie pożyczek długoterminowych, koszty są zwykle ustalane indywidualnie. Pożyczkobiorcy mogą sprawdzić, jaki będzie całkowity koszt pożyczki dla danej kwoty w zależności od ilości miesięcy spłaty. Takie narzędzia udostępniają formy pożyczkowe na swoich stronach internetowych. Koszty pożyczania pieniędzy zależą od wysokości RRSO, a także od prowizji pobieranej przez firmę oferującą pożyczkę. Dokładne koszty powinny być również określone w umowie.

Czy opłaca się korzystać z pożyczek w banku?

Pożyczki pozabankowe online już od pewnego czasu konkurują z ofertami banków. Każdy ma możliwość wybrania oferty dopasowanej do własnych potrzeb, jednak banki na ogół nie zapewniają tak korzystnych warunków. Z pewnością na pożyczkę należy czekać znacznie dłużej – decyzja może być wydana nawet w kilka tygodni, a firmy pozabankowe przekazują gotówkę nawet w 24 godziny od złożenia wniosku, ponieważ do minimum ograniczają formalności. Nie należy się obawiać pożyczek pozabankowych, które zawierane są na podstawie umowy, w której strony określają wzajemne zobowiązania. Jeśli pożyczkodawca jest sprawdzony i obecny na rynku już od dłuższego czasu to na pewno gwarantuje rzetelne warunki. Warto podkreślić, że nie każdy otrzyma pożyczkę w banku, który sprawdza BIK, KRD czy inne obciążenia. Zdarza się, że decyzja jest wówczas odmowna. Nie ma takiego problemu z pożyczkami pozabankowymi, szczególnie na niewielkie sumy. Nawet niekorzystna historia kredytowa nie eliminuje pożyczkobiorcy, który może skorzystać z finansowej pomocy. Najważniejsza jest spłata pożyczki, a nie historia BIK