usługi

Naprawa oraz regeneracja pomp hydraulicznych – czy warto?

5/5 - (4 votes)

Pompy hydrauliczne(https://hydromotor.pl/pompy-hydrauliczne/) to kluczowe elementy wielu maszyn i urządzeń. Dzięki nim wytwarza się energie hydrauliczną i bez nich nic nie będzie sprawnie działać. Dlatego właśnie regularna naprawa pomp hydraulicznych jest tak istotna.

Regeneracja pomp hydraulicznych – czy powinniśmy to robić?

Pompy hydrauliczne są często dosyć drogim elementem układu hydraulicznego. A jako że pracują cały czas, są bardziej narażone na różnego rodzaju awarie i uszkodzenia. Wydaje się zatem, że najlepiej zużyć ją do końca, a potem zakupić i zamontować nową. Nic bardziej mylnego. O wiele bardziej może opłacać się naprawa pompy hydraulicznej.

Jak przebiega regeneracja silników hydraulicznych?

Na początek należy ją ostrożnie zdemontować i sprawdzić, jaka zdaniem producenta jest jej tolerancja zużycia. Każda regeneracja pompy hydraulicznej   przebiega tak, że należy na początek wyczyścić dokładnie wszystkie elementy. Na początek za pomocą gorącego mycia, a potem ręcznie. Dzięki temu mamy pewność, że będą dobrze doczyszczone.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, a następnie wymiana części, które są zużyte i zniszczone. Przeważnie też wymienia się uszczelki, o-ringi i łożysko. I to bez względu na to, w jakim znajdują się stanie.

Potem należy pobrać płyny. Sprawdza się wtedy, czy nie doszło do jakichś zanieczyszczeń. Kontroluje się rury, sita, filtry, połączenia i sprawdza, czy nie ma żadnych wycieków oraz pęknięć. Na tym kończy się przeważnie regeneracja silnika hydraulicznego.

Naprawa silników hydraulicznych

Warto zawsze wybierać regenerację lub naprawę pomp hydraulicznych. Dzięki temu bowiem możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na kosztowne naprawy. Przeważnie naprawa silnika hydraulicznego przebiega całkiem sprawnie, dzięki czemu firma nie odczuje nawet tego zastoju w pracy.

Na zakończenie warto jeszcze przeprowadzić kontrolę i diagnostykę, by upewnić się, że urządzenie może już rzeczywiście w pełni dobrze działać i że nas nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.