usługi

Pozycjonowanie stron internetowych

5/5 - (5 votes)

Co to jest pozycjonowanie stron www ?

Pozycjonowanie jest działaniem marketingowym polegającym na utrzymaniu słów kluczowych wyszukiwania w jak najwyższej pozycji w przeglądarce. Przy pozycjonowaniu nie można zapomnieć również o pojęciu SEO. SEO czyli optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek jest kluczowa przy doprowadzeniu strony do wysokiej pozycji w Google. Na SEO składa się: optymalizacja grafik i zdjęć, optymalizacja tekstów, przekierowania, linkowania wewnętrzne, optymalizacja techniczna czy meta tagi. Na pozycjonowanie stron internetowych składa się: optymalizacja seo, mapa strony, link building, planowanie słów kluczowych, audyt strony, analiza konkurencji czy prędkość strony. 

Korzyści płynące ze skutecznego pozycjonowania stron internetowych

  • zwiększenie ruchu na stronie – strona nie osiągnie zamierzonego sukcesu jeśli użytkownik nie będzie o nie wiedział. Pozycjonowanie pozwala na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce. 
  • nieograniczona przestrzeń reklamowa – niemal każdy człowiek korzysta z internetu z różnych sprzętów, zanim jednak znajdziemy to czego szukamy to swoje poszukiwania zaczniemy od Google. Dzięki widoczności pojawimy się najwyżej dokładnie wtedy kiedy będziemy poszukiwani. 
  • trwałe efekty i prestiż – dzięki odpowiednio przeprowadzonej optymalizacji i odpowiednim słowom kluczowym efekty będą widoczne przez długi czas i będą przynosić zamierzone zyski. Dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce strona jest rozpoznawalna i zapamiętywalna przez co zwiększa to jej prestiż.
  • powiększenie zysków i przewaga nad konkurencją
  • rozwój biznesu.

Etapy pozycjonowania stron www

  • Analiza pozycjonowania stron – pierwszym krokiem jest prześwietlenie branży i tematyki, ustalenie celów jakie ma przynosić strona oraz ustalenie oczekiwań klienta. Kolejno przyjrzenie się i przeanalizowanie stron konkurencji i analiza słów kluczowych.
  • Optymalizacja SEO – regularny i wnikliwy rozwój pozycjonowanej witryny. Ciągłe ulepszanie kodu i treści oraz zwiększanie szybkości ładowania strony. 
  • Wieloetapowe pozycjonowanie oraz treści – treść na stronie ma ogromne znaczenie dla użytkowników. Teksty powinny być wysokiej jakości i użyteczne dla poszukiwanego.