zdrowie

Uzyskaj świetne przepisy dietetyczne i nie tylko, obserwując te węglowodany

5/5 - (2 votes)

„Zrównoważone odżywianie” brzmi tak, jakby podążało za motywem prostoty. Być może słyszeliście o „zielonym ogrodnictwie”, uprawiając produkty ekologiczne i wykorzystując w swoim codziennym życiu materiały pochodzące z recyklingu. Jeśli tak, powinieneś długo i intensywnie myśleć o koncepcji zrównoważonego odżywiania. Oto cztery najlepsze plany zrównoważonej diety, które pomogą Ci zrzucić nawet 17 funtów w zaledwie 30 dni:

Blue Food Planner opracowany przez dietetyka Isabel De Los Rios zapewnia jasny plan, który pomoże Ci osiągnąć cele związane z odchudzaniem. W tej diecie kontrola porcji jest bardzo ważna, ponieważ celem jest spożywanie kilku małych posiłków w ciągu dnia, a nie spożywanie dużych ilości dużych posiłków z niewielką liczbą przekąsek lub bez nich. Każdy posiłek ma określoną ilość kalorii i odpowiednią ilość białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika i beztłuszczowego dressingu. Ten plan oblicza ilość kalorii potrzebną do utrzymania idealnej wagi. Pozwala również jeść pięć razy dziennie, dzięki czemu szybko się sycisz i często czujesz głód w ciągu dnia. Ten plan diety oblicza, ile kalorii jest w każdej grupie żywności, pomagając w ten sposób kontrolować wielkość porcji i jeść mniej przy każdym posiłku.

Ta dieta jest w rzeczywistości bardzo łatwa do ułożenia. Nie musisz kupować żadnych paczkowanych artykułów spożywczych; zamiast tego wystarczy połączyć kilka ugotowanych i surowych warzyw, baton proteinowy lub shake, sałatkę warzywną, kromkę chleba z owocami, filiżankę niskotłuszczowego lub beztłuszczowego jogurtu i filiżankę odtłuszczonego mleka lub lody niskokaloryczne lub beztłuszczowe. Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć wszystko do miski i wymieszać. Jeśli masz problem z przygotowaniem jednego z tych posiłków, dostępnych jest wiele świetnych niskokalorycznych przepisów. Możesz przygotować cały posiłek, który składa się tylko z 20 różnych artykułów spożywczych!

Bardzo popularnym rodzajem diety niskowęglowodanowej jest dieta South Beach. Ta dieta opiera się na spożywaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów, tłuszczów nasyconych i sodu. Piramida żywieniowa South Beach to przewodnik żywieniowy, który zaleca stosowanie kurczaka, ryb, soczewicy, warzyw, roślin strączkowych i owoców. Ponieważ wiadomo, że jajka zawierają duże ilości cholesterolu, są one ściśle zabronione w tej diecie. Można jednak jeść chude mięsa i niewielką ilość owoców morza.

Przepisy na dietę niskowęglowodanową są łatwe do znalezienia i zastosowania. Wystarczy zastąpić te, które są złe dla zdrowia, dobrymi. Na przykład można zastąpić węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (takie jak pieczywo, makarony, ryż, ziemniaki) węglowodanami złożonymi (takimi jak pieczywo pełnoziarniste i płatki zbożowe). Zamiast spożywać te produkty z masłem lub nadmiarem tłuszczu, zastąp majonez masłem. Możesz również użyć oleju roślinnego zamiast oleju z mięsa.

Świetnym przykładem świetnego przepisu dietetycznego jest meksykańska ciecierzyca. Te małe fasolki są świetną alternatywą dla mięsa; mają niską zawartość tłuszczu, ale zaskakująco wysoką zawartość białka. Aby przygotować pyszną odmianę standardowego dania z fasoli, spróbuj ugotować je z pomidorami, przyprawami, kolendrą, salsą i guacamole, aby uzyskać pikantną wersję ulubionego dania z Ameryki Łacińskiej. Pełny przepis zobaczysz tutaj.